wtorek, 18 lipca 2017

GEOsfera Jaworzno
Miasto Jaworzno nie jest mi bardzo znane, jednak mój mąż z niego pochodzi, więc często odwiedzamy tam familię. I właśnie podczas naszej ostatniej wizyty mama namówiła nas na wizytę w GEOsferze. Szczerze powiem nigdy nie byłam, nawet nie słyszałam. Skorzystaliśmy z zaproszenia i nie żałuję. GEOsfera to Ośrodek Edukacji Ekologiczno – Geologicznej. Znajduje się on w dawnym kamieniołomie Sadowa Góra. Wstęp jest bezpłatny, wyznaczone są alejki, można miło spędzić czas. Znajdziemy tutaj coś dla dorosłego jak i dla dzieci. Są dwa place zabaw, w piaskownicy możemy odkryć szczątki dinozaura ( odkopać szkielet ). Wiele bardzo ciekawych informacji można dowiedzieć się z tablic umieszczonych w okolicach alejek. Dowiemy się między innymi jakie dinozaury kiedy żyły, czym się żywiły i wiele wiele innych. Jest też wielki globus, a także miejsce na ognisko. Jeziorko w którym pływają rybki to świetne miejsce na odpoczynek. Są przygotowane nawet leżaczki. Ja nie byłabym sobą, gdybym oczywiście nie porobiła kilku zdjęć. Spotkamy też dinozaury, na które mój dwulatek chętnie wsiadał. Ogólnie teren jest dość rozległy, piękny i niesamowity. Są też przepiękne kwiaty, przy każdym gatunku tablica z nazwą i wszelkimi informacjami. To świetne miejsce do spędzenia pożytecznie weekendu z rodziną. Parking, znajduję się około 100 m od wejścia. Dodatkowo jeśli nie chcecie zwiedzać terenu Ośrodka samemu, w godzinach pracy ( 8 – 16 ) w dni robocze możemy umówić się na zwiedzanie z pracownikiem GEOsfery. W ten sposób dowiemy się na pewno więcej, niż poprzez samotną wędrówkę. Jednak GEOsfera to miejsce również dla grup zorganizowanych. Można się wcześniej umówić na ciekawe lekcje geologii, botaniki czy też geografii. Świetna propozycja dla szkół czy przedszkoli.

Ja pewnie jeszcze choć raz odwiedzę to miejsce. Było bardzo przyjemnie, miło spędziliśmy czas, synek się wyszalał za wszystkie czasy.

Zapraszam również na stronę GEOsfery na Facebooku - KLIK

A teraz czas na zdjęcia. 

 1. Jedna z tablic informacyjnych.


2.
Dinusie

3.


4.

5.

6. 
Jedna z tablic na szlaku ze zdjęcia powyżej

7. 
Globus i mały odkrywca :)

8. 
Dinusie przy jeziorku

9. 
Muszle też tu znajdziemy

10. 
A nawet traszki można spotkać. 

11. 
Kwiaty

12.
Niestety nie zapamiętałam wszystkich nazw. Jeśli ktoś pozna proszę o podpowiedź w komentarzu. 

13.
 Malwa 


14.
 Bodajże dzwonki, ale nie jestem pewna. 


15. 
 A tutaj w gratisie z muchą :D 


Pozdrawiam

4 komentarze:

 1. Cudne zdjęcia. :) Jaworzno zapisane jako miejsce do odwiedzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Geosfera brzmi bardzo zachęcająco, jak połączenie wiedzy i zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że żaden Dinuś nie ożył żeby się pobawić z synkiem :P chociaż może nie byłoby tak źle.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na super miejsce, szczególnie dla dzieci. Ja z Jworznem mam bardzo miłe wspomnienia, bo mieszka tam mój baaardzo stary znajomy, którego nie widziałam 20 lat, a znalazł mnie poprzez mojego bloga. Także, tą miejscowość na pewno muszę kiedyś odwiedzić :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że tutaj jesteś. Zostaw po sobie ślad w postaci komentarza.
Drogi Anonimie podpisuj się swoim imieniem, pseudonimem, inicjałami chociaż. Lubię wiedzieć komu odpowiadam.